Dom drewniany modny w Polsce i poza jej granicami.

Domy z drewna w wielu kręgach cieszą się coraz większą popularnością. Do tego rodzaju domów najpierw przekonali się nasi zagraniczni sąsiedzi. Polacy z reguły są bardziej sceptyczni i niesłusznie drewno kojarzy im się z kruchością. Bowiem domy z bali są bardzo trwałe, odporne na wilgoć i inne, mało korzystne warunki atmosferyczne. Dzieje się tak za sprawą wcześniejszego osuszania i impregnowania drewna.

Warto też wspomnieć o efektownym wyglądzie wizualnym domów, które niezmiernie przypominają nam typowy góralski dom. Są to bardzo tanie domy, a co istotne- ekologiczne. Po wcześniejszym ociepleniu ścian budynku oraz podłogi z drewna, domy te są świetnym izolatorem ciepła. Domy jednorodzinne budowane według tej technologii są również bardzo trwałe. Budowa domów trwa bardzo krótko w porównaniu z czasem powstawania standardowych budowli. Ze względu na szereg zalet drewniane domy cieszą się coraz większym uznaniem wśród budowlańców i inwestorów.

Szereg firm oferuje atrakcyjne działki rekreacyjne, na których możemy zbudować nasz dom, a także sprzedają domy gotowe, tzw. „pod klucz”. Domy z bali równie dobrze mogą służyć jako domy letniskowe, jak i domy całoroczne.

Published by